• English
 • Македонски
 • Контактирај нѐ

  +389 2 2772 095

 • Пиши ни

  vcs_contact@yahoo.com

 • Follow us

  facebook youtube issuu

Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

“Language Karaoke Night”

април 19, 2018 @ 9:00 pm - 11:30 pm

Момци и девојки, ДОБРИ ВЕСТИ: време е да размислите за она што сакате да го пеете на следното издание на “Language Karaoke”; Ве очекуваме на Caffe Di Roma во центарот на Скопје на 19 април  да се забавуваме заедно!

Ова е можност за вас да  се запонаете со  нови луѓе, да ги испробате и покажете вокални вештини и едноставно да ви биде многу забавно … Со нетрпение очекуваме да ни се приклучите да пееме заедно 😉

Details

Date:
април 19, 2018
Time:
9:00 pm - 11:30 pm
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/216770465571802/

Organizer

Volunteers Centre Skopje
Email:
vcs_sending@gmail.com

Venue

Caffe di Roma
Gradski Trgovski Centar Skopje, 1000 Skopje
Skopje, Macedonia
+ Google Map