• English
 • Македонски
 • Контактирај нѐ

  +389 2 2772 095

 • Пиши ни

  vcs_contact@yahoo.com

 • Follow us

  facebook youtube issuu

Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

INFO DAY-Erasmus +

април 19, 2018 @ 5:30 pm - 7:30 pm

Волонтерски Центар Скопје ве поканува да бидете дел од ЕРАЗМУС + ИНФО Денот во нашата организација, на кој настан ќе бидат споделени информациите за Програмата за млади, како и јасни одговори на дилемата за прашањата

* Што претставува ЕРАЗМУС + Програмата?
* Какви можности нуди истата?
* Како можам да се приклучам во оваа програма?
* Што е ЕВС и како можам да аплицирам?!

Сите заинтересирани можат да присуствуваат и на тој начин дополнително да се информираат за Еразмус + Програмата за млади, на 19 Април 2018 со почеток во 17:30часот во просториите на Волонтерски Центар Скопје.

Ве очекуваме!
Тимот на ВЦС

Details

Date:
април 19, 2018
Time:
5:30 pm - 7:30 pm
Website:
https://www.facebook.com/events/1876419749048858/

Organizer

Volunteers Centre Skopje
Email:
vcs_sending@gmail.com

Venue

pin Волонтерски Центар Скопје
Emil Zola 3 /3 -1, 1000 (( Kisela Voda )), Kisela Voda, Macedonia
Skopje, Macedonia
+ Google Map