• English
 • Македонски
 • Контактирај нѐ

  +389 2 2772 095

 • Пиши ни

  vcs_contact@yahoo.com

 • Follow us

  facebook youtube issuu

Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

Работилница за Цртање

април 17, 2018 @ 4:00 pm - 5:30 pm

Повторно работилница за цртање!

Знаеш дека не можеме да те научиме професионално да црташ за неколку часа. Но, со неколку едноставни трикови можете на брз начин  да ве  воведеме во магијата на цртежот и можеби можете да ги дизајнирате вашите ликови 🙂
Земете го вашиот молив и гума  и придружите ни се во вторник, 17 април во  просториите на Волонтерски Цнетар Скопје.
Бројот на учесници е ограничен, па  за таа цел ве молиме рагистрајте се на vcs.sending@gmail.com!

 

Ве очекуваме

Тимот на ВЦС

Details

Date:
април 17, 2018
Time:
4:00 pm - 5:30 pm
Event Category:

Organizer

Volunteers Centre Skopje
Email:
vcs_sending@gmail.com

Venue

pin Волонтерски Центар Скопје
Emil Zola 3 /3 -1, 1000 (( Kisela Voda )), Kisela Voda, Macedonia
Skopje, Macedonia
+ Google Map