• English
 • Македонски
 • Контактирај нѐ

  +389 2 2772 095

 • Пиши ни

  vcs_contact@yahoo.com

 • Follow us

  facebook youtube issuu

Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

1ви март. Јазично караоке! @21.00

март 1 @ 9:00 pm - 11:30 pm

Free

Language karaoke е повторно тука! 🎤🎶 Во петок, 1-ви март ве покануваме сите да ни се придружите во Studio Pub! Овој настан е бесплатен и отворен за секој. Спремете ги вашите гласови и вашите омилени песни и дојдете да пеете! 🙌
Караокето е вообичаено пуштано од YouTube, што значи дека има бесконечни опции за песни 🙂 Чувствувајте се слободно да го користите мајчиниот јазик или дозволете си да пеете на странски јазик!
СЕ ГЛЕДАМЕ ВО ПЕТОК! Не заборавајте да ги поканите вашите пријатели. 🎉🎉🎉

Details

Date:
март 1
Time:
9:00 pm - 11:30 pm
Cost:
Free
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/507839583078447/

Organizer

Volunteers Centre Skopje
Email:
vcs_sending@gmail.com

Venue

pin Волонтерски Центар Скопје
Emil Zola 3 /3 -1, 1000 (( Kisela Voda )), Kisela Voda, Macedonia
Skopje, Macedonia
+ Google Map